Sevdiğinden İlgi Görmek İçin Dua

Bismillâhirrahmânirrahîm

Elhamdülillâhi rabbi’l âlemin. Ve’l akıbetü lilmüttekîn. Velâ udvâne illâ ale’z-zâlimîn. Ve sallallâhü alâ seyyidina muhammedin nebiyye’l ümmîyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ec-ma’îne ve selleme teslîman kesîrâ.

Rahman ve Rahim olan Allah adı ile hamd âlemlerin rabbi olan Allah’a. Güzel sonuçlar müttakilere, düşmanlık ise ancak zalimlerin üzerine olsun. Salât ve selâm da ümmî olan Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.)’e, ehli beytine, ashabına ve ona tabi olanların üzerine olsun.

Berhetiyye olarak bilinen bu çelil isimlerin bir çok özellikleri ve latif sırlan vardır. Alimler Berhetiyye’yi en büyük ahid, yüce anlaşma, gizlenmiş sır, gizli hazine ve altın yapan madde diye isimlendirip yad etmişlerdir.

Süleyman ibni Davud (a.s.)’un veziri olan Asaf ibni Ber-hiya ve Hakim Kalfetiryus’un Berhetiyye’den istifade ettikleri gibi, nice âlimlerle, arifler gizli sırlarla dolu, paha biçilmez bu hâzineyi kullanmışlardır.Bereket ve tesiri çok yüce olan bu mübarek isimlere cinler, ifritler, maridler ve şeytanlar baş kaldırıp karşı koyamazlar.

Bu Kasem’e sahip olan kişi her türlü hayır veya şer amellerinde (melek çağırma, yardımcıyı davet etmek, getirtmek, göndermek, saralıyı iyi etmek, kahretme, bir şeyi gizlemek veya açığa çıkartmak vb. gibi) başarıya ulaşır.

Bu Kasem’in sırrına ulaşan kişinin diğer Kasem ve Azimetlere ihtiyacı kalmaz. Berhetiyye ye ait bilgisi olmayan kişinin de ilmi eksiktir. Çünkü Berhetiyye ruhanî ilimlerin başı ve temelidir.

Bir davet yapacağın zaman elbiseni ve bedenini temizleyip, abdestli olarak temiz bir mekânda, herhangi bir vakitte olduğun yeri güzel kokulu bir buhurla buhurlayarak, iyi bir bakıcının eline ayna veya içinde saf su dolu cam bir kâse ver. Bir metre kadar beyaz bir bezle bakan kişinin başını gözlerine kadar ört. Davete başlarken hangi huddamı, ruhani kralı veya iki taifeyi birden, hangisini davet etmiş isen senin davetine icabet ederler. Bakan kişi davet edileni görür, sen de istediğini sorar ve cevabım alırsın. Ruhani varlıkları tesiri altına alır ve onlara karşı sözün geçerli olur. Allah Teâlâ Hazretleri hepimizi kendisinden bir ruh ile kuvvetlendirsin.

Berhetiyye 28 isim olup, hece harflerinin ve kamer menzillerinin burçlarının adedincedir. Her ismin bir harfi ve menzili vardır.

Bir önceki yazımız olan Sübhaneke Duası başlıklı makalemizde anlamı, subhaneke ve sübhaneke duası hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • ilgi görmek için dua

Only 1 comment left Go To Comment

  1. ömer /

    Selamun Aleykum kardeşlerim .Benim işlerim hiçbir zaman rast gitmiyordu. Her zaman önüme bir engel çıkıyordu. Arkadaşlarım Medyum Olcay hocadan bahsetmişlerdi. Bunun üzerine Olcay hocayla konuşmak istedim. Beraber kısmet açma işlemi yaptık. Bundan son derece memnun kaldım. 1 ay içerisin de her şey yoluna girmeye başladı . Her şey tek tek güzelleşiyor. Allah Olcay hocadan razı olsun.

Leave a Reply

Aşk Duaları, Bağlama Duaları, Aşk ve Bağlama Büyüleri, Denenmiş Aşk Duası - Aşk Büyüsü, Büyü Bozma, Cin Musallatı